Prekvapivé a potešujúce! Legendárna Smokovecká kyselka, ktorú máme všetci radi, v piatok si o nej budeme môcť prvýkrát pozrieť aj divadelný príbeh.

Smokovecká kyselka ho inšpirovala

 

Povesť Igora Váleka naštudovalo popradské Divadlo Commedia.

 

Dramaturg Commedie Vlado Benko hovorí, že hoci ide len o kratší dramatický útvar do 15 minút, ponuka divadelne adaptovať tatranskú povesť hercov veľmi potešila.

“Milujeme hrať vonku pod holým nebom a navyše, ak je to zároveň počas letnej noci na takomto krásnom mieste, nezaváhali sme ani na sekundu.“ Navyše členovia Commedie, ak sa ocitnú blízko Kyselky, vždy si ju radi dajú plným dúškom.

 

Divadlo Commedia v plnej forme

 

Hra rozpráva príbeh dvoch starších ľudí, ktorí si pitím Kyselky riešia svoj návrat k mladosti a plnosti fyzických síl. Nastane ale zápletka, ktorá všetko trocha skomplikuje.

Hra prináša dve poučenia. Smokoveckú kyselku sa pre jej blahodárne účinku oplatí užívať. Avšak, ako všetko v živote, nič netreba preháňať, lebo …

 

Aj neprezradením pointy vás chce  nalákať prísť sa pozrieť.

Na premiéru zavíta tiež autor povesti Igor Válek.

Ak náhodu máte jeho knihu „Povesti o slovenských liečivých prameňoch a kúpeľoch“, bude to výborná príležitosť dať si ju autorom podpísať.

Smokovecká kyselkaAko vysoko kvalitnú Smokoveckú kyselku označujú aj hygienci. Jej fanúšikovia majú teraz možnosť k nej privoňať i cez dramatické dielo.


Herca a dramaturga Vlada Benka (vľavo) možnosť zdramatizovať mikro-inscenáciu o slávnej tatranskej vode potešila.

 

Premiéra kedy a kde?


Smokovecká kyselka, Starý Smokovec.
Piatok 16.6 o 21.00 – Hlavný bod programu otvorenia Tatranského kultúrneho leta.

 

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Všetko o začiatku Tatranského kultúrneho leta.

 

 

Mám komentár: